SEZER UYSAL

With the development of himself in a short time and starting his production studies, he opened his signature to countless pieces first in Istanbul and then abroad.

TR

Bursa’da doğan Sezer Uysal aynı şehirde Dj’liğe başlamış, kendisini kısa sürede geliştirerek prodüksiyon çalışmalarına başlamasıyla birlikte önce İstanbul’a sonrasında yurtdışına açılarak sayısız parçaya imzasını atmıştır.

Dünyada kabul görmüş beatport, juno, itunes gibi digital platformlarda top 10 a girmeyi başararak prodüksiyon dünyasındaki yerini sağlama almıştır. İngiltere’nin önde gelen elektronik müzik klübü ve organizasyon şirketi olan Ministry of Sound ile çalışarak, Ibiza, Almanya, Meksika, Hollanda, Kanada, Finlandiya, Isvicre, Beyrut, Rusya, Tunus, Hong Kong, Çin, Tayland, Japonya ve Peru gibi 20 den fazla ülkede festival ve kulüplerde calarak izleyicisinden tam not alan performanslar gerçekleştirmiştir.

2014 senesinde aralarında Armin Van Buuren, Paul Oakenfold, Pete Tong, Markus Schulz, Nick Warren, Hernan Cattaneo’nun da olduğu bir çok ünlü Dj’in desteğini alarak Amsterdam’ın ünlu bir plak şirketi olan Manual Music’den ilk albümü olan “1 body 2 souls” u çıkartarak başarısını daha da yukarıya taşımıştır.

2015 başlarında dünyada elektronik dans müziğinde, Beatport ve Resident Advisor’da ilk 5 şirket arasında gösterilen “Suara Music” ile çalışmaya başlamış ve yaptığı parçalar, Maceo Plex, Stephan Bodzin, Dubfire, John Digweed, Adam Beyer, Olivier Giacomotto ve daha birçok ünlü ismin desteğini alarak Top 100’de yerini almıştır. Son olarak “Suara Music”in sahibi Coyu ile yapmış olduğu parça “Top 10” listesini zorlamaktadır.

Bu zamana kadar Adam Beyer, Oliver Huntemann, Stephan Bodzin, Adriatique, Dominik Eulberg, Etap Kyle, Max Cooper, David August, Mind Against, Stimming, Hernan Cattaneo, Nick Warren, Sharam, Tiefchwarz, M.A.N.D.Y, Sebastien Leger, Patrice Baumel, Voiski ve Gardens Of God gibi unlu isimlerle aynı kabini paylaşmıştır.