DAVE CLARKE

 

TR

İngiltere’de doğup büyüyen ve çalışma hayatını şu an Amsterdam’da sürdüren Dave Clarke, teknolojiyi seven bir baba ve disko ruhuna kendini kaptırmış bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Gençken bir çok kez evden kaçan; otoparklarda ve sahillerde yatan; ayakkabı mağazalarında, klüplerde berbat işlerde çalışan ve günlük 5 sterlinle yaşayan İngiliz DJ, müzikle olan içtenliğini daha ciddi bir seviyeye taşımak için her daim karşısına çıkan tüm problemleri arka plana attı ve önüne çıkan tüm fırsatları altına çevirmeye odaklandı.

Şu ana kadar Fabric, Fuse ve Tresor gibi önemli kulüplerde çalma fırsatı yakalayan; Awakenings, I Love Techno, Glastonbury, Nature One ve Tomorowland gibi dünyanın önde gelen elektronik müzik festivallerinde sahne alan Dave Clarke, uzun süren yolculuğunun ardından en sonunda elektronik müzik sahnesinin önde gelen isimlerinden biri olmayı başarmıştır.

Kendi haftalık radyo programı White Noise üzerinden dünyanın dört bir köşesinde hayranlarıyla buluşmaya deven Clark, eşsiz kompozisyonları, sesleri ve setleri ile genç sanatçıların ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.


EN

Dave Clarke was born and raised in Brighton, England, but currently resides in Amsterdam, a city which has revitalized his life and work. The offspring of a technology loving father and a disco-soul loving mother, it was always evident that Clarke would cut a swathe through music. As a youth he ran away from home, sleeping in car parks and on beaches. He took lousy jobs in shoe shops, living off £5 a day, to subsidise his income from badly paid local DJ gigs – anything to further his involvement with music. 

From playing at small and sweaty clubs to the likes of Fabric, Fuse or Tresor, Clarke nurtured an extraordinary relationship with his crowd during his upbringing as a DJ. With tenures over at Awakenings, I Love Techno, Lowlands, Pukkelpop, Glastonbury, Nature One and Tommorowland, where he continues to host his own stage, Clarke, with the addition of his own weekly radio show White Noise, become a global ambassador of the electronic music scene as he aspired young artists to become more comfortable with their sounds and use their music as a medium to connect with the masses.